Bowenova tlaková masáž

Bowenova tlaková masáž, známá jako "Bowenova technika", je šetrná technika, která pomáhá udržovat celé tělo v přirozené rovnováze. Tím pomáhá nastartovat přirozený proces sebeuzdravování lidského organismu. Jde o dynamický systém masáže svalů a pojivové tkáně. Jako masážní technika je uznávána a úspěšně užívána ve zdravotnictví po celém světě.

Cílem tohoto typu masáže je optimální vyladění svalové soustavy ošetřovaného organismu s využitím jeho vlastních zdrojů.

Zcela nový a velmi účinný typ rekondiční masáže vyvinul Thomas A. Bowen v 50. letech 20. století v Austrálii. Základem celého jeho systému se stala specifická masážní technika dnes označována jako tzv. "Bowenův pohyb". Spočívá ve zvláštním způsobu ovlivňování napětí svalů a svalových skupin prostřednictvím jemné manipulace s vrstvami kůže a podkoží. Při provádění zmíněného Bowenova pohybu vyškolený terapeut na stanoveném místě nahrne kůži napříč přes sval, vedle svalu vyvine tlak, který udržuje po dobu několika sekund a pak pod stále stejným tlakem vyrovná vytvořenou kožní řasu a vrátí kůži zpět na původní místo. Pohyby jsou prováděny na jasně anatomicky definovaných místech ve stanoveném pořadí. Mezi jednotlivé série pohybů jsou zařazovány přestávky (nejčastěji 2 minutové), které organismu poskytují čas ke zpracování informací uvolňovaných v průběhu ošetření a tak přispívají k lepšímu výsledku masáže.

Kdy je Bowenova masáž vhodná

Masáž je indikována při poruchách pohybového aparátu, jako je zamrzlé rameno, oštěpařský, tenisový loket, syndrom karpálního tunelu, při nervozitě, stresu, pánevních problémech, ledvinových onemocnění, při problémech s trojklanným nervem, ušima a nedoslýchavosti, pro zlepšení imunity a celkové kondice.

Doporučení

Ideálně naplánujte Bowenovu masáž na den, kdy nebudete vystaveni obzvlášť stresové situaci, lépe tak využijete energii získanou k Vaší regeneraci a samoléčbě.
V den ošetření se nesprchujte ani nekoupejte v horké vodě (dochází ke změně vibrační úrovně organismu, což narušuje působení Bowen).
V následujících 5 - 7 dnech neabsolvujte jiné masáže ani mobilizace, manipulace, měkké techniky... (narušuje působení Bowen).
Vyhněte se po tuto dobu extrémním teplotám vody , sauně a jednostranné zátěží...(narušuje působení Bowen).
Po každé masáži provádějte oblékání i obouvání pouze v sedě, neměli byste stát na jedné noze.
Dbejte na to, abyste nesetrvávali ve stejné poloze nebo sedu déle než 30 minut. Poté se protáhněte a projděte po místnosti.
Jako pomoc při detoxikaci organismu vypijte alespoň dva a půl litru vody denně.
Naučte se sedět tak, abyste nekřížili nohy, což blokuje průchod energie v těle a mnohdy je příčinou zablokování páteře.

Cena

Částečné ošetření / 10 min / 150,- Kč
Harmonizační sestava / 55 min / 800,- Kč
Copyright © 2011 Masáže Violet | created by octansgemini