Lymfatická masáž ruční

Je velmi ceněnou masážní technikou pro svoje léčebné i kosmetické účinky. Známá je též jako manuální lymfatická drenáž.

Lymfa o obsahu 3-5 litrů proudí v podkoží, je tvořena bílými krvinkami, zabezpečuje detoxikaci a celkovou odolnost organismu, posiluje imunitní systém a podporuje odvodnění organismu.

Masáž je prováděna jemnými krouživými hmaty. Nejprve se uvolní základní lymfatická řečiště v oblasti krku a třísel, což je vždy bezpodmínečně nutné! Jemnými pohyby se vmasíruje do klíčových lymfatických řečišť, odtud dál přechází do krevního řečiště, a škodliviny jsou odvedeny močí z těla ven. Proto je důležité dodržovat pitný režim (i během masáže), který organismu pomáhá ve zbavování škodlivin.

Kdy je lymfatická drenáž vhodná

Léčebné účinky

  • aktivace imunitního systému, detoxikace
  • chronický zánět dutin a průdušek
  • předoperační, pooperační a poúrazové stavy
  • ablace prsu, gynekologické operace
  • léčba otoků, bolesti nohou
  • prevence žilní trombózy, bércové vředy
  • cévní nedostatečnost, křečové žíly
  • bolesti hlavy a migrény

Kosmetické účinky

  • léčba akné, rozjasnění pleti, zmírnění otoků
  • napomáhá odvodem zadržované vody v buňkách ke zmenšení objemu boků a stehen

Při problémech s celulitidou zaznamenávají klientky velmi znatelné výsledky v kombinaci lymfatické drenáže s anticelulitidními prohřívacími zábaly.

Jak často se provádí lymfatická masáž

Jste-li bez jakýchkoliv problémů, absolvujte celkovou masáž k vyloučení toxických látek z organismu a zachování správného toku lymfy minimálně 2x ročně.
Při problémech doporučuji 2x týdně částečnou masáž v rozsahu 5-10 opakování. Pro účelnost lymfatické masáže je nutné dodržet předem domluvené termíny návštěv.

Kdy není lymfatická masáž vhodná

Při zhoubných onemocněních, infekčních a horečnatých stavech, u žen v prvních dvou dnech menstruace (z důvodu vyšší hladiny hormonů a následném zadržování vody v těle).

Doporučení

V průběhu lymfatické kúry dopřejte tělu dostatek tekutin (neperlivou vodu, zelený čaj nebo bylinkové čaje na podporu toku lymfy), čímž tělu napomůžete v odbourání škodlivin. Nepijte kávu ani alkohol. Po dobu lymfatické masáže jezte odlehčenou stravu, pokud možno bez masa. Tělu dopřejte doma po ošetření také koupel se solí, čímž napomůžete dočištění toxinů z tkání.

Upozornění

Po lymfatické masáži u každého klienta nastává zcela odlišná reakce způsobená zbavováním se toxických látek z organismu. Můžete pociťovat větší únavu nebo naopak zažívat euforické stavy. Nelekejte se, je to naprosto přirozený jev, tyto příznaky do 1-2 dnů vymizí.

Cena

Obličej / 30 minut / 400,- Kč
Dolní končetiny / 55 min / 800,- Kč
Celková lymfatická drenáž / 170 minut / 2.400,- Kč
10 ošetření/á 55 min…při platbě předem 7.500,- Kč
Copyright © 2011 Masáže Violet | created by octansgemini